Wczesne dzieciństwo spędził w Koszęcinie, gdzie zespół Śląsk miał swoją stałą siedzibę. W wieku kilku lat przeniósł się do Warszawy. Mieszka tam, z niewielkimi przerwami, do dziś. Uczęszczał krótko do Liceum PAX, a potem do Liceum im. Reja do klasy równoległej z klasąKazika Staszewskiego. W pierwszej połowie lat ’80 XX wieku związał się ze swoją późniejszą długoletnią partnerką życiową Vivian Quarcoo. W drugiej połowie lat osiemdziesiątych wyjechał do Londynu, gdzie pracował na budowie jako stolarz. W końcu lat osiemdziesiątych zamieszkał z rodziną i przyjaciółmi w Stanclewie na Mazurach, gdzie poza działalnością artystyczna zajmował się rolnictwem. W początkach XXI wieku mieszkał również w Poznaniu.[3]
W 1978 wraz z Maciejem Góralskim “Magurą” założył swój pierwszy zespół pod nazwą Kryzys, po którego rozpadzie w 1981 tworzy zTomkiem Lipińskim Brygada Kryzys. W 1983 działalność zespołu BK zostaje zawieszona, Brylewski zakłada reggae‘ową grupę Izrael, która działa do 1996, a następnie, po reaktywacji od 2006. W latach 1991–1994 oraz od 2003 gra w reaktywowanej Brygadzie Kryzys.
Występował także w Max i Kelner (wraz ze znanym z Deutera Pawłem Kelnerem) i Falarek Band a także z gościnnych występów w zespołach takich jak Deadlock czy Świat Czarownic. Od końca lat 90. współtworzył efemeryczne yassowe zespoły The Users (ze Świetlickim, Tymańskim, Olterem, Kurtisem i Trzaską), Dyliżans czy Poganie (grupa założona przez Brylewskiego i Tymańskiego).
Jego wczesne dokonania muzyczne z przełomu lat 70. i 80. XX wieku (Kryzys oraz Brygada Kryzys założona z Tomkiem Lipińskim zTiltu) stanowią klasykę polskiej muzyki niezależnej. Wiele piosenek z tego okresu jest do dziś coverowanych przez znane zespoły, np. Pidżama Porno, Kazik Na Żywo czy Maleo Reggae Rockers.
Brylewski wielokrotnie występował gościnnie w wielu zespołach: Deadlock, Immanuel czy Marionety.
Swoim nazwiskiem sygnował dwie płyty z muzyką elektroniczną. Debiut pod tytułem “Warsaw Beat” z 1998 roku zawierał muzykę na pograniczu techno. “Warsaw Beat II” z 2004 to repertuar o wiele bardziej stonowany, często ocierający się o lubianą przez Brylewskiego muzykę dub.
Jest także realizatorem muzycznym oraz właścicielem Gold Rock Studio, które (w latach dziewięćdziesiątych XX wieku) prócz nagrywania zajmowało się także wydawaniem płyt kompaktowych oraz kaset magnetofonowych. Aktualnie wydawnictwo Gold Rock nie istnieje, choć pozostawiło po sobie wiele produkcji.
Obowiązki tej firmy przejęły inne firmy: Biodro Records, W Moich Oczach, Tone Industria oraz Pop Noise.
Od końca lat 90. XX wieku tworzy także komputerowe animacje do teledysków w swoich projektach.
W 2012 roku ukazała się autobiografia muzyka zatytułowana Kryzys w Babilonie (w formie wywiadu przeprowadzonego przez Rafała Księżyka).